21 Φεβ 2012

Διατήρησε το αήττητο παρά τα προβλήματα η ομάδα Χάντμπολ του Ποσειδώνα.

Για την 8η αγωνιστική ο Ποσειδώνας Λουτρακίου έδωσε έναν δύσκολο αγώνα στο Κορωπί.
Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον Ποσειδώνα να έχει ένα ιδανικό ξεκίνημα στο σκορ 0-4, αλλά να μην μπορεί να το κρατάει....

Το Κορωπί με αντεπίθεση διαρκείας ισορρόπησε το παιχνίδι. Ο συνδυασμός, της μεγάλης  προσπάθειας του Κορωπίου και της αστοχίας του Ποσειδώνα στα δοκάρια,  έφερε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 12-12 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Το Κορωπί στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου προηγήθηκε με 15-13. Ο Ποσειδώνας με την στόφα της μεγάλης ομάδας και με ένα σερί 0-6 ανέτρεψε τα όνειρα της αντίπαλης ομάδας και έκανε το σκορ 15 - 19 στο 40` της αναμέτρησης. Ο έλεγχος του παιχνιδιού ήταν πλέον στην ομάδα του Λουτρακίου.
Έτσι με ένα ακόμη σερί 0-5 στο 50` λεπτό ο Ποσειδώνας έφτασε την διαφορά στα 9 γκολ, διαμορφώνοντας το σκορ στο 20-29 και καθόρισε ποιος θα ήταν ο νικητής του αγώνα. Στα τελευταία 10 λεπτά ο προπονητής του Λουτρακίου έδωσε την ευκαιρία και στους μικρότερους αθλητές να συμμετέχουν και να αποκτήσουν την απαιτούμενη εμπειρία. Το τελευταίο σφύριγμα των διαιτητών έληξε τον αγώνα με το σκορ να είναι στο 26 - 33.
Τα προβλήματα του Λουτρακίου στέρησαν στην ομάδα να έχει μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα στον αγωνιστικό χώρο. Οι ιώσεις και οι τραυματισμοί ήταν ανασταλτικοί παράγοντες. Παρά τα προβλήματα όμως η ομάδα συνέχισε το σερί των νικών και διατήρησε το αήττητο για 8η φορά.
Ξεχώρισε για την ομάδα του Ποσειδώνα ο Vujanovic V. με 11 γκόλ, ο Τούρκια στο οργανωτικό κομμάτι. Κέρβεροι στην άμυνα οι Ρουμελιώτης και Βαμβακάς παρά την ίωση που τους ταλαιπώρησε. Οι Παπαδόπουλος και Τσίγκης σταθερές αξίες. Ο Πέρρος με ελαφρύ διάστρεμμα σταμάτησε στα 5 γκολ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Η σύνθεση του ΓΣ Κορωπίου
Προπονητής : ΚΑΚΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
ΜΠΕΚΡΗΣ Α., ΓΚΟΥΜΑΣ Σ., ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ Ι., ΤΟΛΙΑΣ Γ. 1, ΚΩΝΣΤΑΣ Δ. 8, JANCA D. 2, ΑΓΑΠΗΤΟΣ Γ., ΣΟΥΡΛΑΝΤΖΗΣ Ι. 1, ΧΡΗΣΤΟΥ Γ., ΣΚΟΥΡΛΗΣ Α., ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Ν. 8, ΤΣΙΛΙΑΚΟΣ Μ. 1., ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ Γ. 1, ΚΑΤΣΙΚΗΣ Δ. 4.
Η σύνθεση του Ποσειδώνα Λουτρακίου
Αρχηγός αποστολής: Τιφτικίδης Λάζαρος. Προπονητής : Χαντζηκωνσταντίνου Κώστας.
ΑΚΡΙΤΙΔΗΣ, ΒΑΜΒΑΚΑΣ Λ. 2, ΠΕΡΡΟΣ 5, ΜΟΥΤΣΑΙ Γ., ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Α. 5, ΣΓΟΥΡΟΣ Α., ΤΣΙΓΚΗΣ Α. 2, ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ Ι., ΜΠΑΡΜΠΑΣ Γ.,ΜΠΕΝΑΣ Χ., VUJANOVIC V. 11,ΤΟΥΡΚΙΑ Γ. 4,
 ΧΑΝΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Α. 1, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Π. 3.

Δίλεπτα 2/3 Πέναλτι 0/1,5/5.  Δεκάλεπτα: 2-4, 6-8, 12-12ημιχ, 15-19, 20-25, 26-33.
Διαιτητές: ΒΗΤΑΣ Α. - ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ Γ. Καλοί και έμπειροι οι διαιτητές.

Τα αποτελέσματα της 8ης Αγωνιστικής:
Παράδεισος Αμαρουσίου - Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας 30 - 23, Κορωπί - Ποσειδών Λουτρακίου 25 - 33, Πανιώνιος - Ακαδημία Πάτρας 20 - 31, Πήγασος Αιγίου - Ελπίδες Πάτρας 24 - 20, Νέας Ιωνία - Αναγέννηση Βύρωνα 15 - 26.